Zadzwoń: +48 728 405 755 lub napisz: biuro@sempri.pl

Ocieplenie poddasza pianką – Rzeszów – Matysówka

Informacje o realizacji

W ostatnim czasie wykonaliśmy również ocieplenie poddasza pianką Crossin w Rzeszowie (Matysówka). Natrysk pianki Crossin Attic Soft  został wykonany na połać dachową pokrytą deskowaniem. Łączna powierzchnia przeznaczona do izolacji wyniosła ponad 200 m2.

Zastosowanie izolacji metodą natryskową pianki poliuretanowej niesie za sobą wiele korzyści, zapewniając komfortowe warunki termiczne do użytkowników na długie lata.

Zapraszamy do fotorelacji!

Podsumowanie

 • Data 3 sierpnia 2016
 • Kategoria Poddasza

Responses (2)

 1. Ryszard
  12 września 2016 at 10:49 · Odpowiedz

  Pianka się utlenia i po kilku albo kilkunastu latach brązowieje i rozpada się w pył .Pianka jest dobra w zamkniętych przestrzeniacvh,bez dostępu powietrza (tlenu) Jak zabezpieczyć i uszczelnić tę piankę aby ciągle była taka jak „w dniu położenia”

  • admin
   5 sierpnia 2017 at 18:57 · Odpowiedz

   Witam Panie Ryszardzie,
   Zjawisko które Pan opisał dotyczy procesu starzeniowego pianki PUR, gdzie czynnikiem degradującym jest promieniowanie UV czyli ultrafioletowe. Promienie UV są składnikiem promieniowania słonecznego i w pewnym zakresie są powstrzymywane przez warstwę ozonową.
   Do rzeczy: jeżeli poliuretan (jak zresztą większość polimerów) jest w wystarczającym stopniu osłonięty od dostępu promieni słonecznych zjawiska starzeniowe praktycznie nie zachodzą. Izolacja poliuretanowa jest trwała na dzisięciolecia, pod warunkiem właściwego zabezpieczenia przed dostępem światła słonecznego.
   Proszę bez obaw stosować izolacje PUR, oczywiście pod warunkiem zastosowania dobrych materiałów i odpowiedniego sprzętu.

   Z poważaniem,
   Sławomir Miłto

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top